نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: کودک دوسال ونیم دست بزن دارد

5231
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46230
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

کودک دوسال ونیم دست بزن دارد

سلام وقت بخیر.پسردوسال و نیم دارم ک در روز فقط یک ساعت شبکه پویا براش می ذارم ازساعت ۹ تاساعت ده..توغربت نشستیم و باهیچکسی اصلا رابطه نداریم .سه ماهه ک یه دفعه بد طور می زنه توصورتم یا یه دفعه چنگ می زنه ب صورتم یالگد ب شکمم محکم می زنه اینقده ک اذیت میشم .اگ اذان بده فقط منتظره ک من نمازبخونم تا ب سجده می رم خیلی محکم توسرم می زنه😔 سردرد شدید گرفتم ازاین زدنها درصورتی ک توخونه کسی نداریم ک همچین کاری بکنه حتی ب شوخی ک بگم یاد گرفته یاتقلید کرده...خیلی بوسش می کنم درطول روز بهش محبت می کنم باهاش بازی می کنم .کتاب براش می خونم بااینهمه نمی دونم چرا همچین کاری میکنه و باید چیکار کنم درمقابل رفتارش....

ممنون میشم راهنمایی کنید درچنین مواقعی باید چ برخوردی باهاش داشته باشم ک بدتر نشه و کلا این کاربدو کنار بذاره..پیشاپیش ممنون ازراهنماییتون🙏

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40604
    تشکـر
    214
    تشکر شده 139 بار در 101 پست
    میزان امتیاز
    5

پاسخ : دست بزن کودک دوسال ونیم

نوسانات خلقی در این سنین نرمال هستند، زیرا کودکان اغلب نمی دانند چگونه هیجانات شدید را در غالب کلمات بیان کنند؛ مانند:

بی حوصلگی،
    خشم،
    خجالت
    و احساس گناه.
    کودک شما شروع به شناخت این مسئله می کند که چگونه رفتارش روی شما تاثیر می گذارد و چگونه رفتار شما بر روی او اثر دارد.

اضطراب جدایی کمتری خواهد داشت و زمانی که ترکش می کنید غمگین نمی شود

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40604
    تشکـر
    214
    میزان امتیاز
    5

Lightbulb پاسخ : دست بزن کودک دوسال ونیم

به صورت کلی شما می توانید این رفتارها را از کودک دو ساله انتظار داشته باشید:

از کوره در رفتن و جیغ و داد غیر قابل کنترل
    نشان دادن احساسات به صورت بسیار غلو شده
    هر چیزی را از آن خود می دانند (حتی اگر مال انها نباشد).
    در خواست اینکه “خودم انجامش میدم”
    می خواهند مثل نوزادان رفتار کنند.
    تصور می کنند بزرگ هستند و زمانی کهمی فهمند اینجور نیست احساس سرخوردگی، غم و ناراحتی می کنند.
    مشکل در شریک شدن با دیگران، صبر کردن، نوبت کرفتن، کنترل تکانه و …
    مشکل با تغییرات
    تغییر در عادات غذا خوردن و خوابیدن

چه کار باید کرد؟

مانند اغلب موارد در فرزندپروری، هیچ فرآیند سه قدمی مستقیمی برای فرونشاندن تمام رفتارهای ناخواسته کودک شما وجود ندارد. بیشتر والدین از بینش های سریع استفاده می کنند، مانند نادیده گرفتن یا مهلت دادن.

کودک شما برای تنظیم هیجانات قوی خودش به کمکتان نیاز دارد، و بدین منظور، شما نیازمند استفاده از راهبردهای، نکات و روش های مختلف هستید.

این ده نکته به شما کمک می کنند تا حمایت، تشویق و امنیت را در این دوره از رشد برای فرزندتان به ارمغان آورید:

همدلی کردن: ممکن است به کثیف بودن بشقاب آبی اهمیت ندهید، اما کودک شما اهمیت می دهد. خود را جای انها بگذارید و نشان دهید که مشکل انها را درک می کنید (حتی اگر موافق نیستید). “می دونم خیلی دوست داشتی با بشقاب ابی غذا بخوری اما شرمنده کثیف شده”… یا “می دونم که این بشقاب مورد علاقه توست!”
    محدود کردن نه گفتن: کلمه نه را برای موقعیت های خطرناک و خیلی جدی نگه دارید. به جای آن از جملات غیر مستقیم استفاده کنید: مثلا زمانی که کودک خودکار شما را می خواد؛ بگویید: “اینا خودکارای مامان هستند بذار برای تو مداد شمعی هارو بیارم”. یا به جای نه بله بگویید با پیشنهاد یک وضعیت دیگر مثلا: “وقتی کهنت رو عوض کردم می تونی بری بیرون بازی کنی”.
    تجربه های مشاهده ای برای کودک بسازید: کودکان با عمل کردن می آموزند. به جای پاداش دادن کودک بعد از اموختن یک فعالیت، در مورد انچه رخ داده با او صحبت کنید. “وای اینجا رو ببین همه توپ ها درست توی سبد رفتن وقتی اونا رو با دقت پرتاب کردی”. یا مثلا بگوئید: “وای ببین همه کتاب هارو بخوبی توی قفسه گذاشتی”.
    آموزش دهید: با وقت گذاشتن برای جستجو و تمرین روش های جدید در مدیریت موقعیت های سخت، به عنوان راهنمای کودک خود به بهتر شدن رفتار وی کمک کنید. “تو هر دو تا توپ رو می خوای، من توپم رو به سمت تو پرتاپ می کنم، می تونی به من برش گردونی؟” با یکدیگر تمرین و نقش بازی کنید، از اسباب بازی هایش استفاده کنید، داستان بگویید یا نقاشی بکشید و …
    کودک باشید!: با کارهای لذت بخش، کودکانه و گاها احمقانه کودک درون خود را نشان دهید. از صدای ربات گونه برای درخواست های خود استفاده کنید، مثل یک گوریل تو اتاق دنبال کودک بدوید، یا یک جفت شلوارش را روی سر خود بگذارید. دنبال راه هایی باشید که با چیزهای غیر قابل استفاده یا خسته کننده بازی بسازید.
    به آنها در نامگذاری احساسات کمک کنید: کودک شما در این سن در نامگذاری احساساتش به صورت منطقی و یا مرتبط مشکل دارد. روش های جایگزین را برای بیان احساساتش به وی نشان دهید. “کفشت خیلی تنگه، و یا “می خوای مامانو یک بار دیگه قبل از بای بای بغل کنی”.
    محدودیت ها را مشخص کنید: با مشخص کردن محدودیت ها در زندگی کودکان به کودک خود کمک کنید که احساس امنیت کند. تو می تونی عصبانی بشی اما به کسی آسیب نمی زنی. انتظار مقاومت از سوی کودک داشته باشید، ثابت قدم باشید و با احساساتشان همدلی کنید.
    ارام و صبور باشید: کودکان کار خود را می کنند (گاهی این کارها نیازمند صبر و تحمل زیادی از سوی شما هست). راه هایی را پیدا کنید که با فرایند طبیعی انها همگام باشد. به جای مجبور کردن وی به عجله کردن و یا سریع تر بودن، به او زمان بدهید تا بتواند مشکل را مثلا در اسباب بازیش یا در ماشین بیابد.
    محیط را تغییر دهید: از موانع کودک یاا قفل های کابینت استفاده کنید و یا دسترسی کودک را به اشیای شکستنی و ناایمن محدود کنید. بگذارید به چیزهایی که مناسب سنش هستند دسترسی داشته باشد. قسمت هایی از خانه را برای کودک قرار دهید که در انجا بتواند شلوغ و پر انرژی باشد.
    استقلال را تشویق کنید: ممکن است کودک شما قادر باشد بیشتر از شما بفهمد! اولین تمایل شما اینست که به وی همه چیز را بیاموزید، اما انها خیلی چیزها را از طریق چالش و درگیر شدن با موضوعات می آموزند. با فرصت دادن به انها کمک کنید تا تکلیفی را انجام دهند یا کار جدیدی را انجام دهند قبل از انکه شما مداخله کنید…
    و یک چیز دیگر….

از این دوره سنی کودکتان لذت ببرید. به زودی کودک شما دیگر به قطارها هوهوچی چی نخواهد گفت، و به گربه ها نیز پیشی و میو میو نمی گوید. تا یکی دو سال دیگر کودک دیگر از شما نمی خواهد که به عروسکش غذا بدهید و یا روی کول خود بگذارید…

ممکن است الان باورتان نشود اما روزی دلتان برای فریادهای کودکتان و روی زمین غلتیدن و گریه کردن وی تنگ خواهد شد.
    منبع تربیت کودک دو ساله

هنوز هم سوالاتی در مورد کودک دو ساله خود دارید؟؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra975 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر.پسردوسال و نیم دارم ک در روز فقط یک ساعت شبکه پویا براش می ذارم ازساعت ۹ تاساعت ده..توغربت نشستیم و باهیچکسی اصلا رابطه نداریم .سه ماهه ک یه دفعه بد طور می زنه توصورتم یا یه دفعه چنگ می زنه ب صورتم یالگد ب شکمم محکم می زنه اینقده ک اذیت میشم .اگ اذان بده فقط منتظره ک من نمازبخونم تا ب سجده می رم خیلی محکم توسرم می زنه سردرد شدید گرفتم ازاین زدنها درصورتی ک توخونه کسی نداریم ک همچین کاری بکنه حتی ب شوخی ک بگم یاد گرفته یاتقلید کرده...خیلی بوسش می کنم درطول روز بهش محبت می کنم باهاش بازی می کنم .کتاب براش می خونم بااینهمه نمی دونم چرا همچین کاری میکنه و باید چیکار کنم درمقابل رفتارش....

ممنون میشم راهنمایی کنید درچنین مواقعی باید چ برخوردی باهاش داشته باشم ک بدتر نشه و کلا این کاربدو کنار بذاره..پیشاپیش ممنون ازراهنماییتون
    سلام عزیزم.

ببین در برابر کتک زدن کودک اقدام خیلی مهم اینه که اول جلوشو بگیری و اجازه ندی اتفاق بیفته،
    یعنی تا حس کردی دستش داره میره بالا که بزنه توی هوا دستشو بگیر و بگو نه.
    نه اخم نه دعوا ، هیچی.
    فقط خیلی جدی بگو نه، و حالتتو طوری تغییر بده که انگار ناراحت شدی.
    مثلا اگه توی بغلته از بغلت بیارش بیرون، یا از کنارش پاشو.
    البته برای مثلا سه چهار دقیقه و خیلی کوتاه.

بچه ها حتی اگه این حرکتو جایی ندیده باشن و از جایی یاد نگرفته باشن از یه سنی به بعد که حدود دو سالگیه متوجه میشن که رفتاراشون چه عکس العملهایی به دنبال داره.
    اگه بدونن نتیجه خوبی در انتظارشونه اون کار رو تکرار میکنن،
    به خاطر همین باید خیلی مراقب باشین اینطور مواقع وقتی کودکتون رفتار اشتباهی مثل کتک زدن ازش سر میزنه برای آروم شدنش بهش رشوه ندین!

رشوه شما مجوزی برای تکرار اون حرکته.

مثلا اگه برای داشتن چیزی این کار رو انجام داد شما نباید سریع اون وسیله رو براش تهیه کنین.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46230
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام وقت بخیر ممنون ازراهنماییتون ،من دستشو می گیرم میگم نه،اما باز بیشترازقبل تکرار میکنه اینقده دستشو میگرم میگم نه ولی اون ب کارش ادامه میده و من دیگ 😔ازبس اذیت میشم عصبی میشم سرش داد می زنم و اونم بیشترکارشو تکرارمیکنه

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40604
    تشکـر
    214
    میزان امتیاز
    5

سلام وقت بخیر ممنون ازراهنماییتون ،من دستشو می گیرم میگم نه،اما باز بیشترازقبل تکرار میکنه اینقده دستشو میگرم میگم نه ولی اون ب کارش ادامه میده و من دیگ ازبس اذیت میشم عصبی میشم سرش داد می زنم و اونم بیشترکارشو تکرارمیکنه
    اگر شما واکنش شدید و پرخاشگری نشون بدید اون هم بدتر میکنه. شما باید به روش گفته شده محکم جلوش به ایستید ولی پرخاشگری و تنبیه بدترش می کته

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46230
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : کودک دوسال ونیم دست بزن دارد

سلام وقت بخیر...من راههایی ک پیشنهاد دادین انجام دادم بچه ام خیلی بدتر شده و اگ دستشو بگیرم روهوا میگم نه بیشتر می زنه بخوام حواسشو پرت کنم بی فایده اس...لثه هاش ورم کرده دندونای آسیبش هنوز درنیومده دوهفته ایی است ک چهارتا انگشتاش تودهنشه و خواهرشو می زنه باباشو منو ،دست بزنش خیلی بیشترشده موهاشو خیلی میکشه سرشو محکم ب زمین می زنه پیشونیش کبود شده،و دو دستی رو صورت خودش می زنه...عمه اش خونمون بود عمل کرده بود تارفتم آب میوه بیارم برای عمه اش بادست محکم زده بود رو زخمش خیلی خجالت کشیدم یا با پا لگد می زنه.چندبار روی مبل لگد می زنه پاهاش کبود شده باز کارشوتکرار میکنه.کارم شده بود مرتب بغل کردنش تا وقتی ک عمه اش رفت.خواهش می کنم کمک کنید، چ راهی دیگ می تونم امتحان کنم واقعا دیگ خسته شدم...بچه ام سخت دندون درمیاره.واسه دندونای نیشش هم همین کارا تقریبا می کرد و این سری بیشتر،احتمال داره بخاطر دندون درآوردن باشه؟؟؟ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید واقعا خسته شدم.الهی ک خیردردنیا و آخرت ببینید
    ویرایش توسط Zahra975 : 04-03-2021 در ساعت 01:59 PM

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

سلام وقت بخیر...من راههایی ک پیشنهاد دادین انجام دادم بچه ام خیلی بدتر شده و اگ دستشو بگیرم روهوا میگم نه بیشتر می زنه بخوام حواسشو پرت کنم بی فایده اس...لثه هاش ورم کرده دندونای آسیبش هنوز درنیومده دوهفته ایی است ک چهارتا انگشتاش تودهنشه و خواهرشو می زنه باباشو منو ،دست بزنش خیلی بیشترشده موهاشو خیلی میکشه سرشو محکم ب زمین می زنه پیشونیش کبود شده،و دو دستی رو صورت خودش می زنه...عمه اش خونمون بود عمل کرده بود تارفتم آب میوه بیارم برای عمه اش بادست محکم زده بود رو زخمش خیلی خجالت کشیدم یا با پا لگد می زنه.چندبار روی مبل لگد می زنه پاهاش کبود شده باز کارشوتکرار میکنه.کارم شده بود مرتب بغل کردنش تا وقتی ک عمه اش رفت.خواهش می کنم کمک کنید، چ راهی دیگ می تونم امتحان کنم واقعا دیگ خسته شدم...بچه ام سخت دندون درمیاره.واسه دندونای نیشش هم همین کارا تقریبا می کرد و این سری بیشتر،احتمال داره بخاطر دندون درآوردن باشه؟؟؟ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید واقعا خسته شدم.الهی ک خیردردنیا و آخرت ببینید
    عزیزم فرزندتو ببر پیش یه مشاور روانشناس کودک،
    اینجوری از نزدیک بهتر متوجه میشن علت رفتارش چیه و بهتر کمکت میکنن.
    هر چه زودتر برو و به تاخیر ننداز

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46230
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

حضوری سختمه ببرمش..مجازی کسی می شناسید ک بهم معرفی کنید ؟ممنون میشم

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46489
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام وقت بخیر.پسردوسال و نیم دارم ک در روز فقط یک ساعت شبکه پویا براش می ذارم ازساعت ۹ تاساعت ده..توغربت نشستیم و باهیچکسی اصلا رابطه نداریم .سه ماهه ک یه دفعه بد طور می زنه توصورتم یا یه دفعه چنگ می زنه ب صورتم یالگد ب شکمم محکم می زنه اینقده ک اذیت میشم .اگ اذان بده فقط منتظره ک من نمازبخونم تا ب سجده می رم خیلی محکم توسرم می زنه سردرد شدید گرفتم ازاین زدنها درصورتی ک توخونه کسی نداریم ک همچین کاری بکنه حتی ب شوخی ک بگم یاد گرفته یاتقلید کرده...خیلی بوسش می کنم درطول روز بهش محبت می کنم باهاش بازی می کنم .کتاب براش می خونم بااینهمه نمی دونم چرا همچین کاری میکنه و باید چیکار کنم درمقابل رفتارش....

ممنون میشم راهنمایی کنید درچنین مواقعی باید چ برخوردی باهاش داشته باشم ک بدتر نشه و کلا این کاربدو کنار بذاره..پیشاپیش ممنون ازراهنماییتون

دوست عزیز در طول روز اجازه بدید «کارهایی که دلش میخواد» رو انجام بده . یعنی کار هایی که خودتون تشخیص میدید که حس خود مختاری رو در کودکان تقویت می‌کنه چون این سن و سال کودک شما ، مرحله ای از رشد هست که کودک میخواد خود مختاری رو یاد بگیره .در واقع اسم این مرحله «خود مختاری در برابر شرم‌و‌تردید » هست و این خشم‌ کودک شما واکنشی هست به این که شما در مقابل انجام کارهایی که دلش میخواد انجام بده مانع ایجاد میکنید . که این کار شما در کوتاه مدت این واکنش خشم کودک رو‌ در پی داره و در دراز مدت و‌ بعد ها ،عدم اعتماد به نفس و‌شرم و تردید .ناگفته نمونه که تشخیص حد و حدود این اجازه که کودک هر کار که دلش میخواد رو انجام بده با خود شماست اما شما باید تا حد امکان ،با هدف ایجاد و تقویت حس خود مختاری این امکان رو در اختیار کودکتون قرار بدید .
    ضمنا به روانشناس کودک هم مراجعه کنید .موفق باشید
    ویرایش توسط Mimclin : 04-03-2021 در ساعت 08:28 PM

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

حضوری سختمه ببرمش..مجازی کسی می شناسید ک بهم معرفی کنید ؟ممنون میشم������������
    زیادن مشاوره های تلفنی، توی گوگل میتونی سرچ کنی

12. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42552
    تشکـر
    2,650
    تشکر شده 119 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام بچه رو ببرید پیش روانشناس کودک
    از طرفی این چگونگی رفتاری توی کودکان زیاد و گستردس
    بجای اینکه بخولید کودک رو تغیر بدین بپذیرید که بچه س و این رفتار رو احتمالا چون شیطنت داره انجام میده
    چرا دوست دارید بچه هاتون حتما مطابق با استاندارد های رفتاری و روانشناسی جهانی و شناخته شد رفتار کنند
    مشکل اینه که پذیرفتید اذیت کردن کودک دوسال نیمه یعنی خطر
    یعنی ناسالمی
    بچه رو رها کنید کمی هم توی جمع کودکانه ببریدش

13. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    تشکر شده 74 بار در 57 پست
    میزان امتیاز
    5

نادیده گرفتنش. :/

14. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46230
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

به روانشناس کودک مراجعه کردم وقت گرفتم و حضوری باهاشون صحبت کردم.درحد شما راهنماییم کردن چیز جدیدی بهم نگفتن..گاز گرفتن چ کنم.هرچ بهش میگم بده بیشتر میشه .هر چ بی اعتنایی کنم بازبی فایده بوده.نادیده بگیرم بذارم کارشو انجام بد۷ دست و پامو با گازگرفتنش کبود می کنه...زدنش اونجور گاز گرفتن هم اضافه شده.

15. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

به روانشناس کودک مراجعه کردم وقت گرفتم و حضوری باهاشون صحبت کردم.درحد شما راهنماییم کردن چیز جدیدی بهم نگفتن..گاز گرفتن چ کنم.هرچ بهش میگم بده بیشتر میشه .هر چ بی اعتنایی کنم بازبی فایده بوده.نادیده بگیرم بذارم کارشو انجام بد۷ دست و پامو با گازگرفتنش کبود می کنه...زدنش اونجور گاز گرفتن هم اضافه شده.
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به شما

از اول درجریان تاپیک ها و ناراحتی های شما هستم
    باتوجه به مراجعه حضوری شما به روانشناس کودک و اینکه همچنان به نتیجه نرسیدین
    من از شما چند سوال میکنم

شما و همسرتون توی خونه به غسل های واجب و نماز و قرآن اهمیت میدین؟
    کودک درهنگام شب و حلول تاریکی این احوالاتش بیشتر نمیشه ؟

احساس کردین به جایی یا چیزی خیره بشه انگار که کسی رو میبینه در حالی که کسی اونجا نیست ؟

احیانا در مواقعی که شما پریود هستین و غسل و پاکی ندارید بچه ناآرام تر نیست ؟

دوست عزیز فکر میکنم بچه شما توسط اجنه آزار میبینه ، در این مورد شما باید غسل وو ضو داشته باشین قرائت قرآن ترجیحا سوره جن توی خونه پخش بشه زیر بالش کودک کتاب کوچک قرآن بزارید
    اگر توی خونه فرش یا چیز نجسی که در اثر ادرار کودک یا هرچیزی نجس شده باید تطهیر کنین

همسرتون هم باید به این مورد اهمیت بده
    برای بچه تون چهار قل و آیت الکرسی بخونید

16. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49541
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    1

طبیعیه. البته از طرافیان یاد گرفته

17. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49541
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    1

کنترلش کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)